Co nam daje?

Sokoterapia to doskonały sposób na oczyszczenie układu limfatycznego. Usuwamy z organizmu wszystkie szkodliwe drobnoustroje, które mogą wywoływać infekcje. Tym samym przyczyniamy się do poprawy działania układu odpornościowego. Dzięki kuracji mniej chorujemy.
Soczewica – dlaczego warto po nią sięgać?
Wśród roślin strączkowych na pierwszy plan wysuwa się soczewica, która w Polsce ceniona jest przede wszystkim przez wegetarian. Tymczasem okazuje się, że jest to roślina o wyjątkowo cennych właściwościach. W związku z tym powinien sięgać po nią każdy. Przyjrzyjmy się jej nieco bliżej.
Skuteczna ochrona przed anemią
Regularnie spożywana soczewica to najlepszy sposób na to, aby uniknąć anemii. Korzystnie wpływa ona na funkcjonowanie układu krwiotwórczego. Wszystko za sprawą zawartego w niej żelaza i kwasu foliowego, a więc substancji, które przyczyniają się do wzrostu poziomu hemoglobiny.
Korzystnie wpływa na mięśnie i kości
Soczewica zawiera duże ilości lizyny. Jest to aminokwas, który korzystnie wpływa na stan naszych kości i mięśni. To właśnie z tego powodu po soczewicę bardzo często sięgają osoby zawodowo uprawiające sport. Soczewica znacząco zmniejsza ryzyko kontuzji, która spowodowana byłaby osłabionymi mięśniami i stawami.

Previous post Sklepy zielarskie i ekologiczne
Next post Oczyszczanie organizmu jak ?