Czy warto trenować codziennie?

Aktywność fizyczną niezwykle łatwo jest pokochać. Sport doceniamy szczególnie wtedy, kiedy pełni endorfin odczuwamy satysfakcję po intensywnym treningu, po tygodniach ćwiczeń zauważamy w lustrze pierwsze, wizualne efekty lub też wreszcie udaje nam się pokonać wymarzony dystans szybkim truchtem bez przystanków. Jednak, aby zachować rozsądek, we wszystkim potrzebny jest umiar – zasada ta odnosi się również do aktywności fizycznej angażującej wiele grup mięśniowych.
Intensywne treningi sprawiają, że czujemy się nie tylko zmęczeni, spoceni i nierzadko trudno nam złapać oddech, ale także odczuwamy wewnętrzną satysfakcję, która, w pewnym sensie, uzależnia – chcemy powtarzać to przyjemne doznanie jak najczęściej, codziennie staramy się więc ćwiczyć. Warto jednak pamiętać, że poddane aktywności fizycznej mięśnie potrzebują czasu, aby zregenerować siły.
Eksperci pozostają zgodni – codzienny intensywny wysiłek nie jest wskazany. Wystarczy nawet pięć sportowych sesji tygodniowo. Dwa dni powinniśmy natomiast przeznaczyć na odpoczynek, regenerację i słodkie lenistwo.

Previous post Nie zapominajmy o oczyszczaniu
Next post Zanim sięgniesz po antybiotyk