Dlaczego warto pić zioła

Kiedyś medycyna opierała się głównie na ziołach, z czasem dotarła do niej chemia, teraz w najpopularniejszych tabletkach, suplementach znajdziemy głównie zioła, jednak ich ilość nie jest duża i żeby zobaczyć efekty trzeba przyjmować tabletki przez dłuższy okres czasu. Warto, więc spojrzeć nie na zioła w tabletkach, a takie w saszetkach do zaparzania.
Mięta to świetne zioło uspokajające nasze narządy wewnętrze, pozwala anim załagodzić wszelkie problemy żołądkowe. Rumianek uspokaja nasze nerwy, skrzyp świetnie poprawia pracę nerek, bratek wpływa na cerę.
Tak naprawdę każde zioło może być dla nas bardzo pomocne. Nie musimy brać leków, wydawać setek złotych na niedziałające suplementy diety, lepiej jest sięgnąć po naturalne sposoby, czyli zioła, które już po kilku dniach dają efekty. Taka ziołowa kuracja to najlepsze, co możemy zapewnić swojemu organizmowi. Wiele osób bagatelizuje działanie ziół, woli przyjmować leki spreparowane chemicznie, które w istocie też zawierają zioła, ale skondensowane. Warto posłuchać się naszych przodków, którzy leczyli się bardziej naturalnie nie obciążając tym samym swojej wątroby.

Previous post Jarzębina dlaczego warto ?
Next post Kuracje z darów jesieni