Gdy łamią się paznokcie

Problem łamliwych paznokci dotyczy wielu kobiet i wcale nie musi być związany z ich nadmiernym malowaniem lakierami, czy zmywaniem tego lakieru zmywaczem z acetonem. Często okazuje się, że problem jest dużo bardziej skomplikowany.
Zanim zaczniemy terapię znanymi suplementami na łamliwe paznokcie należy poznać przyczynę ich łamliwości. Z jednej strony może to być brak odpowiednich składników odżywczych, ale z drugiej problem może być dużo bardziej poważny. Często za łamliwość paznokci i wypadanie włosów odpowiedzialne są hormony, jak również niektóre choroby. Warto, więc zrobić badania, które wykluczą poważniejsze problemy.
Na szczęście tylko niektóre kobiety walczą z poważniejszymi dolegliwościami, zdecydowana większość po prostu stosuje dietę, która nie jest wystarczająco bogata w potrzebne witaminy, składniki mineralne. Skrzyp polny, witamina B, keratyna i tym podobne składniki pomogą nam w uzyskaniu pięknych paznokci. Oprócz leków doustnych warto stosować oliwki bezpośrednio na paznokcie, które wzmocnią je i poprawią wygląd.

Previous post Owoce cytrusowe
Next post Woda odpowiedzią na wszystko