Jak skutecznie się odchudzić

Skuteczne odchudzanie to takie, które kończy się sukcesem. Sukcesu jednak nie da się osiągnąć za pomocą cudownych tabletek albo w sposób szybki i łatwy. Odchudzanie wymaga starannego zaplanowania, a potem konsekwencji w dążeniu do wyznaczonego celu.
Diety, które obiecują szybkie schudniecie nie są dietami, które w dalszej perspektywie kończą się sukcesem. Owszem, jeśli zależy nam na krótkotrwałym efekcie, gdyż akurat chcemy się zmieścić w ulubioną sukienkę, taką ekstremalną dietę możemy zastosować. W pierwszym jej etapie szybko traci się wodę i w efekcie oczywiście chudnie. Jednak taka gwałtowna utrata wody wcale nie jest korzystna dla naszego organizmu, a poza tym szybko wraca się do pierwotnej wagi. A nam przecież zależy, by szczupła sylwetka pozostała z nami na dłużej.
Częste stosowanie diet ekstremalnych jest zabójcze dla naszego organizmu. Powraca efekt jo-jo, a organizm ma zmienną przemianę materii. To powoduje, że kolejna podjęta próba jest coraz trudniejsza do realizacji. Lepiej więc nastawić się na długą pracę, ale bardziej spektakularny rezultat.

Previous post Cynamon dlaczego warto ?
Next post Sposoby na obniżenie poziomu cukru we krwi