Jak zastąpić sól w diecie?

Jednym z największych wrogów naszego zdrowia jest wszechobecna sól. Owszem, czasem nie da się czegoś zrobić bez soli, ale istnieją naprawdę świetne, zdrowe zamienniki, które powal Ci zminimalizować użycie soli w Twojej kuchni.
Sól to przede wszystkim wróg naszych nerek, ale również serca, czy ciśnienia. Jeśli masz problemy zdrowotne, musisz zwróci szczególną uwagę na to, ile soli używasz. Szczególnie niebezpieczna jest dla osób, które maja problemy z ciśnieniem. Ponadto sól zatrzymuje wodę w organizmie.
Wydaje Ci cię, że nie da się zrobić potrawy bez soli? Czasem masz rację, ale zwykle winika to z faktu, że jesteśmy przyzwyczajeni do tego smaku i trudno jest nam się odzwyczaić, ale jeśli dobrze będziemy przyrządzać posiłki, w ciągu dwóch miesięcy może odzwyczaić nasze podniebienie od suwania soli, a przyjemniej ograniczyć ją do minimum. Zamiast soli postaw na naturalne zioła, które poprawią smak dania i przede wszystkim są dużo zdrowsze dla naszego organizmu. Dzięki zminimalizowaniu użycia soli w Twoje kuchni będziesz czuła się dużo lepiej.

Previous post Co robić, aby mieć prawidłowe ciśnienia
Next post Zmiana nastawienia życiowego