Jakie są przyczyny nadwagi

Wiele osób, które boryka się z nadwagą, zastanawia się nad tym, co jest jej przyczyną. Nie zawsze za dodatkowe kilogramy jest odpowiedzialna tylko nieodpowiednia dieta. Czasami przyczyn trzeba poszukać głębiej.
Jedną z podstawowych jest szybkie jedzenie. Ciągle się spieszymy i niektóre pokarmy połykamy praktycznie w biegu. Na pewno nie służy to dobremu trawieniu. Oczywiście pokarm, który nie jest odpowiednio przeżuty, łatwo odkłada się w postaci dodatkowego tłuszczu. Najczęściej niestety na naszych biodrach. Kolejną przyczyną jest picie różnych płynów podczas posiłków. Okazuje się, że jest to bardzo poważny błąd, który przyczynia się do niewłaściwego funkcjonowania układu pokarmowego. Najlepiej jest pić przed posiłkiem i po posiłku, nigdy w trakcie.
Należy też pamiętać, że ostatni posiłek trzeba zjeść na kilka godzin przed snem. Organizm ma wtedy możliwość przetrawienia pokarmu. Nocą po prostu śpi i nie potrzebuje energii, którą uzyskuje na przykład z węglowodanów. Takie nocne podjadanie może się skończyć niepotrzebnym obciążeniem organizmu zbędnymi kaloriami.

Previous post Walka ze swoimi słabościami
Next post Cynamonowiec cejloński – zioło, które warto poznać