Lepiej jest kupować jogurt naturalny, a owoce dodawać w domu.

Jak się odżywiać po zawale serca
Zawał serca najczęściej związany jest z naszym stylem życia. Częścią tego stylu życia jest bez wątpienia dieta bogata w tłuszcze, a uboga w warzywa i owoce. Po zawale serca najbardziej rozsądna jest zmiana diety. Osobom po zawale serca z pomocą przychodzi dieta DASH.
Dieta DASH oparta jest na węglowodanach złożonych i błonniku pokarmowym. Źródłem węglowodanów złożonych są produkty zbożowe gruboziarniste, źródłem błonnika warzywa i owoce. Oczywiście to nie pełna lista produktów, na których oparta jest dieta DASH. Nie wyklucza ona jedzenia tłuszczy, ale zaleca zamianę tłuszczy pochodzenie zwierzęcego na tłuszcze roślinne. Możemy jeść także morskie ryby, nawet te tłuste. Unikajmy jednak tłustego mięsa. Trzeba także zrezygnować z tłustego nabiału, dozwolony jest nabiał chudy. Zakazanym produktem w diecie DASH jest także sól.
Dozwolone w diecie DASH produkty pozwalają komponować posiłki urozmaicone i zbilansowane, a więc dostarczające wszystkich niezbędnych składników pokarmowych: tłuszczy, białek, witamin, błonnika, węglowodanów.

Previous post Zmiana trybu życia
Next post Ciało jak z okładki