Nie lekceważ drugiego śniadania

W ciągu dnia spożywamy minimum pięć głównych posiłków, jednakże taka ilość nie jest wystarczająca. Jeśli chcemy mieć pewność, że przestrzegamy zdrowego stylu życia, powinniśmy zdecydować się co najmniej na pięć dań. Jednym z nich musi być drugie śniadanie, które dostarczy do naszego organizmu dawkę niezbędnej energii.
W roli drugiego śniadania powinny występować najzdrowsze produkty spożywcze, które pomogą nam uzupełnić niedobory witamin czy minerałów. Na pewno dobrą propozycją okażą się tutaj sałatki owocowe, które dodatkowo nawodnią nasz organizm. Można także zdecydować się na zdrową przekąskę, na przykład w formie batoników dla sportowców. Tego typu słodycze posiadają specjalnie opracowany, zbilansowany skład, stanowiąc źródło niezawodnej energii.
Jeśli chcemy zadbać o swoje zdrowie, nie powinniśmy spożywać zbyt wielu słodkich przekąsek. Drożdżówki czy ciastka z kremem nie mogą być odpowiednikiem drugiego śniadania, ponieważ w szybkim czasie mogą doprowadzić do znacznej nadwagi ciała.

Previous post Bez nudy na talerzu
Next post Wprowadzanie nowych reguł