Pierwiastki potrzebne kobietom

Zapotrzebowanie kobiecego organizmu na pewne pierwiastki jest wyjątkowo duże. Wśród pierwiastków, których nie może kobietom zabraknąć jest żelazo.
Pierwiastek ten zapobiega anemii. Jest wyjątkowo potrzebny kobietom, gdyż miesiączka naraża kobiety na jego niedobór. Najlepszym źródłem żelaza są podroby: wieprzowa, cielęca lub wołowa wątróbka.
Wchłanianie żelaza ułatwia witamina C, dlatego należy jeść mięso w towarzystwie warzyw. Bardzo częstą chorobą wśród kobiet jest osteoporoza. Dzieje się tak dlatego, że w diecie brakuje wapnia, wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i witaminy D. Dieta powinna składać się z produktów bogatych w te składniki: z ryb morskich, mleka i innych produktów mlecznych. Dodatkowo pamiętajmy o pobycie na świeżym powietrzu, szczególnie w słoneczne dni, aby organizm mógł sam wyprodukować witaminę D.
Dieta powinna dostarczać także jodu. Praca wielu kobiecych hormonów uzależniona jest od obecności tego pierwiastka. Źródłem tego pierwiastka są morskie ryby. Możemy też dietę uzupełnić sproszkowanymi wodorostami.

Previous post Ciało jak z okładki
Next post Woda czy izotonik?