Cellulit i jego związek z naszym stylem życia

Cellulit wydaje się być przypadłością, która wiąże się tylko z zaniedbaniem ciała, brakiem regularnego masażu, niestosowaniem kremów ujędrniających, czy też po prostu wielu kojarzy się z otyłością. Prawda jest jednak zupełnie inna, cellulit dotyczy nawet szczupłych osób.
Powody, dla którego kobiety zmagają się z pomarańczową skórą są przeróżne. Niektóre osoby mają problem z zatrzymywaniem się wody w organizmie, inne są otyłe, inne nie jedzą zbyt zdrowo, nie nawadniają swojego organizmu, czy też zwyczajnie nie dbają o swoją skórę. Trudno tutaj generalizować.
Coraz częściej problemem jest to, co znajduje się na naszym talerzu. Niestety antybiotyki, czy konserwanty znajdziemy w wielu produktach spożywczych, a to wpływa na wygląd naszej skóry. Jeśli dodamy do tego brak ruchu i odpowiedniego nawodnienia, mamy prosty przepis na cellulit. Można z nim walczyć, ale zwykle robimy to tylko w okresie letnim, gdy odsłaniamy ciało, przez co zataczamy błędne, koło, bo nie likwidujemy cellulitu, a chwilowo go maskujemy.

Previous post Jabłka- nie bez powodu tak popularne
Next post Śledzie dlaczego warto ?