Co sprzyja przybieraniu na wadze

Tycie jest problemem wielu osób, a otyłość najpoważniejsza chorobą XXI wieku. Nie ma znaczenia fakt, że z każdej strony atakują nas najróżniejsze apele odnośnie do zdrowego stylu życia, spożywania zdrowych pokarmów, ale wciąż nie stosujemy się do nich w taki sposób, w jaki należałoby to robić.
Przybieranie na wadze może mieć różne podłoża. Z jednej strony jest to brak aktywności fizycznej. Nawet jedząc w miarę zdrowo możemy tyć, bo w ogóle się nie ruszamy. Jednak najczęściej przyczyną jest niezdrowe jedzenie w połączeniu z brakiem ruchu. Niektóre osoby cierpią z powodu otyłości nie ze względu na dietę, a choroby, które powodują znaczne przybieranie na wadzę, najczęściej jest to efekt zażywanych leków hormonalnych mających pomóc w leczeniu danej choroby.
Dużym problemem, zwłaszcza dzieci jest jedzenie słodyczy, czy chipsów między posiłkami, a także wypijanie dużej ilości napojów gazowanych, które zawierają nie tylko cukry, ale również składniki pochodzenia chemicznego, a także konserwanty.

Previous post Jak nie ćwiczyć?
Next post Używanie kosmetyków naturalnych