Jak nie ćwiczyć?

Ćwiczenia, ruch zaawansowany lub prosty jest ważny i nie ulega wątpliwości fakt, że zdrowy styl życia jest ściśle powiązany z aktywnością fizyczną. Niestety ogromna liczba osób uważa, że nie ma większego znaczenia to, jak ćwiczymy, jaka aktywność wybieramy, fakt, że w ogóle się ruszamy jest wystarczająco pozytywny.
Niestety nie posiadamy wiedzy na temat tego, jak źle wykonane ćwiczenia mogą być dla nas niebezpieczne. Owszem biegania, jazda na rowerze, fitness, czy taniec przyniosą pozytywne efekty, ale tylko wtedy, gdy aktywność fizyczną dopasujemy do swoich możliwości, a dodatkowo nie będziemy przesadzać z ilością ćwiczeń i co najważniejsze wykonamy je poprawnie.
Wiele osób wychodzi z założenia, że już sam fakt ruchu jest pozytywny, ale przecież na każdych filmikach z ćwiczeniami jest informacja o tym, że należy skonsultować się z lekarzem i ustalić, czy takie ćwiczenia są dla nas bezpieczne. Niestety niewiele osób wykonuje ten krok. Wychodzimy z założenia, że nie mamy żadnych ograniczeń. Niestety w efekcie okazuje się, że bardzo często dochodzi nie tyle do kontuzji, co nawet zbytniego obciążenia kręgosłupa, stawów, a to eliminuje nas z dalszej aktywności fizycznej.

Previous post Czym jest czystek
Next post Co sprzyja przybieraniu na wadze