Ćwiczyć chodzenie z kijami

Zalety nornic walking najpierw poznali Skandynawowie, którzy po prostu zakochali się w takim sposobie spędzaniu wolnego czasu. Później nowa moda przyjęła się w całej Europie. W Polsce również widać bardzo wiele osób w różnym wieku, którzy „chodzą z kijami”.
Technika marszu wykorzystuje znane już elementy w zupełnie innej odsłonie. Szybki marsz nie jest przecież niczym nowym. Nowością jest dodanie do tradycyjnego treningu zapinanych kijów, które znamy z narciarstwa biegowego. Połączenie kilku dyscyplin zaowocowało ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu w towarzystwie albo samotnie na łonie przyrody. Nordick walking pozytywnie wpływa na cały organizm, poprawia kondycje, odciąża stawy. Bardzo dobrze, podczas marszu, zachowują się górne partie ciała. Te pozytywne efekt są możliwe jednak tylko wtedy, kiedy opanujemy podstawowe techniki marszu i odpowiedniego trzymania kijków.
Jest to dobra propozycja dla ludzi starszych, którzy mogą dostosować tempo marszu do swoich możliwości, a także dla ludzi otyłych. Podczas energicznego spaceru dochodzi do spalania tkanki tłuszczowej.

Previous post Czekolada – nie eliminuj jej
Next post Jogging dlaczego warto ?