Czekolada – nie eliminuj jej

Czekolada to słodkość, nawet gorzka jest kaloryczna, dlatego nie warto spożywać nadmiernej ilości czekolady. Warto jednak zauważyć, że w rzeczywistości czekolada ma naprawdę świetne właściwości i nie powinniśmy eliminować jej z naszej codziennej diety.
Czekolada to magnez, który pozwala na prawidłową pracę naszego serca i mózgu. Naukowcy udowodnili, że czekolada wzmacnia nasz mózg i pomaga w lepszym skupianiu się, zwłaszcza podczas testów. Dlatego tez w trakcie egzaminów warto mieć przy sobie słodkiego batonika.
Czekolada to dużo kakao i antyoksydantów, jak również wielu innych cennych składników, które poprawiają funkcje naszego organizmu.
Czekolada poprawia nam humor. Już po 2-3 tabliczkach czujemy się zdecydowanie lepiej. Oczywiście dla wielu osób nie jest to żaden argument i pojawiają się tutaj głosy, żeby zamiast czekolady udać się na trening, który działa na nas w podobny sposób. Czas potrzebujemy jednak natychmiastowej poprawy, czujemy, że jest nam smutno. Czekolada naprawdę poprawia nasz humor.

Previous post Cząber zawiera między innymi:
Next post Ćwiczyć chodzenie z kijami