Czy woda jest tak ważna?

Pij 2 litrowy wody dziennie, a latem 3 litry wody – czy faktycznie nasz organizm jest w stanie tyle wypić w mało upalny dzień i czy to jest zdrowe?
Odpowiednie nawodnienie organizmu jest bardzo ważne, ale musimy tez pamiętać, o innych płynach, które przyjmujemy w ciągu dnia. Zwykle oprócz wody pijemy tez soki, herbatę, czy kawę i zwyczajnie nie mamy już ochoty na wodę. Jednak warto pamiętać, że jest ona na zdrowym wyborem, jaki możemy podjąć
Woda nie zawiera kalorii, a dodatkowo idealnie nawadnia nasz organizm. Ponadto musimy pamiętać, że w 70% składamy się z wody, więc jest ona najeży wyborem.
Niestety bardzo często zamiast wody wybieramy słodkie napoje oraz soki. Niestety takie rzeczy zawierają dużo cukru, ale również konserwantów. Niestety znajdziemy tez tam substancje rakotwórcze. Woda nie zawiera dosłownie żadnego z tych składników i jest wolna od niezdrowych konserwantów. Możemy ją pić zawsze i wszędzie, bo nie ma w niej kalorii, ale pamiętajmy też, żeby nie przesadzać, bo znane są przypadki śmierci od zbytniego przepicia wodą.

Previous post sok z buraków;
Next post O czym pamiętać komponując codzienne menu?