Czytanie etykiet produktów jak ?

Jak czytać etykiety produktów, aby zrobić zdrowe zakupy
Na każdym produkcie spożywczym znajduje się etykieta, która dostarcza nam istotnych informacji na temat tego, czy dany produkt to na pewno coś zdrowego i wartościowego dla naszego ciała. Podpowiadamy, jak czytać etykiety, aby nie robić zakupowych błędów.
Długość listy składników
Tutaj warto pamiętać o podstawowej zasadzie: im lista krótsza, tym lepiej. Długie listy to niemalże pewność, że produkt naszpikowany jest niezdrowymi składnikami, które z pewnością nie pomogą nam dbać o zdrowie i szczupłą sylwetkę.
Kolejność składników
Tutaj trzeba pamiętać, że im bliżej początku listy znajduje się dany składnik, tym więcej go w danym produkcie. Te na samym końcu występują w niewielkich ilościach. Przykładem może być kakao. Na pierwszy miejscu w składzie powinno znajdował się kakao, a nie jak ma to miejsce w wielu przypadkach – cukier.
Kaloryczność
im bardziej przetworzony produkt, tym bardziej będzie kaloryczny. Wszystko za sprawą dużej ilości cukru oraz tłuszczu, które zostały do niego dodane. Tłuszcz jest nośnikiem smaku, ale wielu producentów przesadza z jego ilością.

Previous post Otyłość i cukrzyca – zmory XXI wieku
Next post Ziemniaki – czym je zastąpić?