Otyłość i cukrzyca – zmory XXI wieku

Nie da się zaprzeczyć, że cukrzyca i otyłość to największe choroby XX i XXI wieku. Niestety nawet akcje propagujące zdrowy tryb życia, różnego rodzaju artykuły, zmiany wprowadzane w szkołach, a dokładniej w sklepikach szkolnych nie przynoszą oczekiwanego efektu. Problemem jest nasza niewiedza i co najważniejsza fakt, nie potrafimy uczyć kolejnych pokoleń zdrowych zasad. Nawet, jeśli sami mamy pewne problemy zdrowotne związane właśnie z otyłością, nie robimy nic, aby naszym dzieciom żyło się lepiej i zdrowiej.
Trudno jest walczyć z otyłością w świecie, gdzie żyje się tak szybko. Nie mamy czasu na jedzenie, dlatego fast foody są odpowiedzią na nasze potrzeby. Jemy tłusto i niezdrowo.
Cukier jest odpowiedzią na nasze problemy. Od dziecka jemy dużo słodyczy, a to jak wiemy prowadzi do niebezpiecznej choroby, jaką jest cukrzyca. Niestety nasza wola walki o lepsze jutro nie jest wystarczająco duża. Według danych statystycznych związanych z tą tematyką, co druga osoba podchodzi do diety i wprowadzania ogólnych zmian żywieniowych nawet kilka razy w roku, a potem szybko rezygnuje.

Previous post Moc naturalnej pielęgnacji
Next post Czytanie etykiet produktów jak ?