Dajmy dobry przykład

Bardzo często zdarza się, że rodzice narzekają na to, że ich dzieci nie wychodzą z domu na świeże powietrze i nie uprawiają w ogóle żadnych sportów. Całe dnie spędzają w domu przed telewizorem albo z tabletem lub konsolą w ręku. Warto jest jednak zastanowić się, czy to my, dorośli nie dajemy naszym dzieciom takiego negatywnego przykładu swoim codziennym zachowaniem.
Sami prowadzimy bardzo intensywny tryb życia i bardzo dużo pracujemy. Oczywiście mamy dużo mniej wolnego czasu od naszych dzieci, których jedynym zadaniem jest nauka i odrabianie lekcji po szkole. Nic jednak nie dzieje się bez przyczyny i dzieci obserwują nasze codzienne zachowania i nawyki następnie, nawet nieświadomie je kopiują w swoim życiu.
Nawet jeżeli jesteśmy zmęczeni i nie mamy za bardzo ochoty, ani czasu na sport, powinniśmy się nad tym aspektem zastanowić.
Jeżeli damy swojemu dziecku dobry przykład i sami zaczniemy jeździć na rowerze do pracy, lub zapiszemy się na siłownię, możemy być pewni, że i takie pozytywne zachowania podchwyci ono w mig i przeniesie je do swojego życia.

Previous post Sen to podstawa
Next post Nie zapominaj o śniadaniu