Nie zapominaj o śniadaniu

Rano zawsze brakuje nam czasu. Czasem zdarzy nam się zaspać, a więc robimy wszystko w pospiechu. Nic, więc dziwnego, że tak często zapominamy o najważniejszym posiłku dnia, jakim jest oczywiście śniadanie. Bardzo często wychodzimy z domu głodni, a kolejny posiłek zjadamy po powrocie do domu w godzinach popołudniowych. To największy błąd żywieniowy, jaki popełniamy.
Śniadanie ma nam dać energii na cały dzień. Nie możemy, więc zjeść czegoś, co będzie bezwartościowe. Kawa wypita na czczo tez nie jest żadnym rozwiązaniem. Musimy jeść zdrowo i syto, bo często w pracy nie mamy czasu na posiłek.
Dorośli często bagatelizują śniadanie, ale dzieci zmuszają do jego spożywania. Pamiętajmy jednak, że dziecko zawsze bierze przykład z dorosłych. Jeśli rodzić nic nie je na śniadanie, dziecko też nie będzie chciało jeść. Takie nawyki są bardzo niezdrowe, ale szybko można je zmienić. Oczywiście wiąże się to ze zmianą porannych przyzwyczajeń, ale warto poczynić ku temu kroki, bo śniadanie to w rzeczywistości najważniejszy posiłek w ciągu dnia.

Previous post Dajmy dobry przykład
Next post Dlaczego dobrze jest ćwiczyć na świeżym powietrzu