Dieta Dash opinia

Dlaczego warto stosować dietę DASH
Dieta DASH ma niezwykle wiele zalet. Opracowana z myślą o osobach z nadciśnieniem powinna być stosowana przez wszystkie osoby, którym zależy na własnym zdrowiu.
Stosując się do zaleceń tej diety, eliminujemy z jadłospisu produkty z białej mąki. Zamiast nich używamy brązowego ryżu, pełnoziarnistego makaronu, pełnoziarnistego pieczywa i kasz. Produkty te powinny znaleźć się na talerzach aż sześć razy w ciągu jednego dnia.
Kolejna zmiana to usunięcie z jadłospisu pełnotłustego mleka i takich samych serów. W produktach tych znajduje się bardzo dużo cholesterolu i nasyconych kwasów tłuszczowych. Zamiast nich jemy nabiał chudy, który pod względem zawartości białka i wapnia jest tak samo wartościowy, co chudy.
Autorzy diety DASH zalecają także zamianę mięsa czerwonego (wołowina, wieprzowina) na białe mięso drobiowe. Dozwolone jest za to jedzenie tłustych ryb morskich, które są źródłem kwasów omega- Konieczne jest jedzenie warzyw i owoców, wskazane ograniczenie tłuszczy zwierzęcych, oliwy i oleju.

Previous post Wprowadzanie nowych reguł
Next post Pomoc w układaniu jadłospisu