Dieta paleo dlaczego warto ?

Popularna dieta paleo
Z pewnością każdy z nas chociaż raz był na diecie odchudzającej. Niektórzy próbują po prostu ograniczać ilość spożywanych kalorii, inni szukają określonej diety, która dokładnie mówi co i kiedy można jeść. Jedną z takich diet jest dieta paleo, która jeszcze nie dawno nie była w Polsce zbyt mocno znana. Dzisiaj sytuacja ta się jednak zmienia.
Podstawowe zasady
Autorem diety paleo jest Amerykanin dr. Loren Cordai. Jego propozycja to przede wszystkim nie dieta na chwilę, ale sposób odżywiania, który każdy z nas powinien stosować przez całe życie. Autor, tworząc swoje propozycje żywieniowe, bazował na tym, jak odżywiali się nasi przodkowie. Uważa on, że winę za nadwagę i pojawiające się choroby cywilizacyjne ponosi właśnie zmiana sposoby odzywiania.
Co jest ważne?
Dieta paleo podkreśla, że nie liczy się ilość, a jakość jedzenia. Trzeba więc bacznie pilnować tego, co ląduje na naszym talerzu. Sięgać należy po dziczyznę, która uważana jest za najzdrowsze mięso. Do tego dochodzą owoce morza, jaja i ryby. Drugą grupę produktów stanowią owoce i warzywa. Dieta zaleca sięganie po:

Previous post Zioła dobre na serce
Next post Jędrne i zadbane ciało