Dlaczego nie warto codziennie ćwiczyć?

Codzienne ćwiczenia wydają nam czymś zdrowym i niektórzy przechodząc na dietę wprowadzają w swój codzienny plan godzinny trening. Niestety, jak się okazuje codzienne ćwiczenia wcale nie są tak zdrowe dla naszego organizmu. Musimy przede wszystkim pamiętać, że nasze ciało potrzebuje regeneracji i nie jest w stanie ćwiczyć każdego dnia.
Oczywiście ćwiczenia są ważne i każdy z nas powinien się ruszać, bo dzięki temu żyjemy dłużej, jesteśmy mniej ograniczeni ruchowo i nie tyjemy. Jednak nie oznacza to, że każdego dnia musimy wykonywać ćwiczenia. Specjaliści od treningu zalecają trzy lub cztery dni ćwiczeń w tygodniu, aby zachować zdrowie. Jeśli chcemy trochę schudnąć, najlepiej jest ćwiczyć 5 dni w tygodniu. Te dwa dni przerwy są potrzebne naszemu organizmowi do regeneracji. Niewypoczęty organizm i ciągle nadwyrężane mięsnie mogą nas osłabić, a w efekcie łatwo jest doznać kontuzji.
Niestety wiele osób uważa, że nie ma nic lepszego niż intensywny trening, który pomoże szybko uzyskać wymarzony efekt. Pamiętajmy jednak o umiarze, bo już wiele osób doznało kontuzji po zbyt intensywnych ćwiczeniach.

Previous post Kuracje z darów jesieni
Next post Radzenie sobie z nadwagą