Drugie śniadanie

Bardzo wiele mówi się ostatnio o tym, jak ważne jest, aby zawsze przed wyjściem z domu spożywać śniadanie. Szczególnie często temat ten poruszany jest w kontekście dzieci, które wychodzą rano do szkoły i potrzebują po prostu paliwa, aby ich mózg i ciało funkcjonowały w prawidłowy sposób. Często zapominamy jednak o istocie drugiego śniadania, które również odgrywa dużą rolę, kiedy dziecko dużo się uczy i uczestniczy aktywnie w zajęciach szkolnych.
Wiele dzieci bardzo narzeka na kanapki, które przygotowują im mamy do szkoły i wkładają do plecaka. Często jest ciężko im spożyć taką kanapkę na przerwie i dlatego wyrzucają ją do kosza lub wracają z nią do domu. Na przerwie wybierają zaś słodkiego batonika lub inną przekąskę zakupioną w sklepie. Warto jest przyjrzeć się temu problemowi i porozmawiać z młodym człowiekiem. Być może konieczna będzie zmiana tego drugiego śniadania, aby dziecko ze smakiem mogło je spożyć na przerwie w szkole.
Mamy miewają różne pomysły, często przygotowują dzieciom zbożowe ciasteczka z suszonymi owocami i orzechami, sałatki ze świeżych owoców, czy też kanapki w tortilli. Dzieci często jadają oczami, dlatego warto jest się postarać.

Previous post Okrycie głowy- dlaczego warto o nim pamiętać
Next post Kolacja dlaczego warto ?