Kolacja dlaczego warto ?

Wszyscy doskonale wiemy, że powinniśmy odżywiać się regularnie. Lekarze i dietetycy zalecają, abyśmy spożywali pięć posiłków w ciągu dnia, najlepiej w równych dwugodzinnych odstępach. Najważniejszym posiłkiem w ciągu dnia jest oczywiście śniadanie, które ma za zadanie dostarczyć naszemu organizmowi energii i sił na cały dzień funkcjonowania.
Warto pamiętać, że kaloryczność naszych posiłków powinna ulegać stopniowemu zmniejszeniu, wraz z upływem kolejnych godzin. I tak też kolacja powinna być już najlżejszym z posiłków. Wiele osób popełnia niestety błąd i nie je w ciągu dnia regularnie, a następnie spożywa ciężką i dużą kolację. Może to skutkować nadmierną wagą.
Nasza kolacja powinna być lekkostrawna i niskokaloryczna. Najlepiej, żeby była to warzywna sałatka z oliwą i piersią z kurczaka. Absolutnie unikajmy potraw smażonych i tłustych, ponieważ kalorie z takich posiłków odkładane są w postaci tkanki tłuszczowej w naszym organizmie. Lepiej jest zjeść mniejszą kolację i napić się ciepłej herbaty.

Previous post Drugie śniadanie
Next post Dobre tłuszcze w diecie