Gdy przestajesz myśleć o sobie

Problem zaniedbywania się jest szczególnie popularny wśród kobiet w połogu. Ciąża i nabieranie wagi, potem męczący poród i opieka nad maluszkiem to ciężki moment dla każdej kobiety. Zdecydowana większość przez pierwsze tygodnie, a nawet miesiące nie robi ze sobą zupełnie nic, bo gdy tylko ma chwilę wolnego idzie sapać, aby zniwelować zmęczenie.
Trudno jest tutaj dawać porady matkom, bo każda ma inny tryb życia i nie chodzi oto, aby komuś wmawiać, że robi coś źle, jednak warto tutaj podkreślić, jak ważne jest to, żebyśmy dobrze czuły się w swoim ciele i nie zaniedbywały go z powodu dziecka, bo zwykle kobiety budzą się po kilku miesiącach lub roku ze sporą nadwagę, opuchniętą, szarą twarzą i bez energii do walki.
Ćwiczenia dzień po porodzie to czysta głupota i pod żadnym pozorem nie można tego robić. Każdy lekarz mówi, a by odczekać kilka tygodni i dopiero zacząć ćwiczenia. Nie chodzi o to, aby od razu pójść na siłownię Iss tracić 10 kilogramów w miesiąc. Wszystko trzeba robić stopniowo.
Ale nie tylko waga jest zaniedbywana. Większość kobiet wskakuje w dresy, nie używa kosmetyków, nie maluje paznokci, a takie małe rzeczy naprawdę poprawiają pewność siebie.

Previous post Orzechy dlaczego powinno się przyjmować ?
Next post Kosmetyki na cellulit i ich skuteczność