Głodówki dlaczego warto ?

Czy warto stosować głodówki
Krótkie głodówki oczyszczają organizm z toksyn i odciążają układ pokarmowy. Aby jednak były dla nas bezpieczne nie mogą trwać dłużej niż dwa dni. Ze względów bezpieczeństwa nie powinno się ich także stosować częściej niż trzy razy w ciągu roku. Decydując się na głodówkę należy pamiętać, że o ile można przez 2-3 dni nie jeść, to jednak nie można w tym czasie powstrzymywać się od picia.
W czasie głodówki zaleca się picie soków owocowych i soków z warzyw, ziołowych herbat lub wody. Soki przygotowujemy sami wyciskając je bezpośrednio przed spożyciem. Nie korzystamy z soków dostępnych w sklepach. Na koniec głodówki należy zjeść lekki posiłek złożony z warzyw i owoców. Lekkie posiłki jemy także w dni poprzedzające rozpoczęcie głodówki. Oczyszczania organizmu za pomocą głodówki nie mogą stosować kobiety w ciąży, kobiety, które karmią piersią, osoby chore na cukrzycę.
Przed rozpoczęciem kuracji oczyszczającej polegającej na powstrzymywaniu się od spożywania pokarmów warto poprzedzić konsultacją z lekarzem rodzinnym.

Previous post Wychowanie rodziców a szkoła
Next post Jak dbać o wątrobę