Jak dojść do formy po narodzinach dziecka

Wszystkie panie, które urodziły dziecko, marzą o tym, by dojść jak najszybciej do starej formy. Presja społeczna jest dość duża, podsycana zresztą przez celebrytki, które mają środki i możliwości, by chwalić się doskonałą formą, tuż po narodzinach dziecka. Jednak każda z pań również może dość szybko wcisnąć się w stare dżinsy.
Co robić w tym zakresie? Przede wszystkim ważne jest, by nie podjadać w czasie ciąży. Wiadomo, że ciąża jest okresem, kiedy mamy są rozpieszczane i chcą spełniać swoje zachcianki. To oczywiście dobrze, ale pamiętajmy, że rozpieszczanie nie powinno dotyczyć sfery odżywiania się. Tutaj trzeba stosować rygorystyczną dietę, która będzie zdrowa dla malucha i przyszłej mamy. Jeśli kobieta nie przytyje w czasie ciąży, na pewno będzie miała mniej po zrzucenia po jej zakończeniu.
Panie powinny też pamiętać, że nawet obciążająca opieka nad maluchem nie usprawiedliwia ich zaniedbania. Trzeba jeść regularnie i zdrowo. Konieczne jest też powrót do aktywności fizycznej i regularnych ćwiczeń. Nie można się usprawiedliwiać nadmiarem obowiązków. Dziecko musi mieć zdrową i zadbaną mamę.

Previous post Sposoby na obniżenie poziomu cukru we krwi
Next post Postawić na różnorodność