Postawić na różnorodność

Jak się zdrowo odżywiać? Nie ma jednej reguły. Niestety, gdyż poznanie uniwersalnej zasady zdrowego odżywiania na pewno wielu ludziom pomogłoby w konsekwentnym dbaniu o siebie. A jednak, co chwila powstają coraz to nowe pomysły i idee. Trudno się w tym wszystkim odnaleźć. Zwłaszcza gdy to, co jeszcze niedawno było uznawane za zdrowe, w świetle najnowszych badań już takie nie jest.
W tym informacyjnym chaosie być może rozwiązaniem będzie postawienie na różnorodność. Sięganie po odmienne produkty i składniki pozwoli dostarczyć organizmowi zróżnicowanych substancji odżywczych w niejednolitej formie. Warto zmieniać skład kolejnych posiłków i nie ograniczać się do kilku ulubionych produktów. Nawet jeżeli są zdrowe, to nie zapewnią człowiekowi wszystkich potrzebnych składników.
Nie bez powodu opracowano piramidę zdrowego żywienia. Opłaca się przestrzegać jej zasad, ponieważ dzięki temu łatwiej się odnaleźć w gąszczu produktów. Można ją powiesić w kuchni i zawsze mieć w zasięgu wzroku. Wówczas wystarczy rzut oka, by przekonać się, jakich niezbędnych składników dzisiaj jeszcze się nie jadło.

Previous post Jak dojść do formy po narodzinach dziecka
Next post Menu w szkołach