Jak odzwyczaić się od słodyczy

Wszyscy kochamy słodkości. Ciasteczka, cukierki, lody, pyszne chipsy, czy inne przekąski. Niestety cukier jest jednym z największych przeciwników szczupłej sylwetki, a dodatkowo może być przyczyną wielu chorób. Jak więc ograniczyć naszą ochotę na słodycze?
Według specjalistów wystarczy nam miesiąc, aby odzwyczaić się od cukru, ale zanim do tego dojdziemy musimy naprawdę się postarać, bo rzucanie cukru jest równie trudne, co rzucanie palenia.
Uzależnienie od słodkości dotyczy wielu osób, a wynika to z faktu, że nasz organizm potrzebuje glukozy. Jeśli brakuje jej we krwi, mamy ochotę na słodycze. Nie oznacza to jednak, że nie możemy w ogóle żyć bez słodkości. Wystarczy, że ograniczymy spożycie i przyzwyczaimy nasz organizm do takiej sytuacji.
Zawsze najtrudniejszy jest pierwszy krok. Rzucanie słodyczy zacznijmy stopniowo, ograniczając słodyczy ze sklepu i piekąc w to miejsce zdrowsze ciastka. Starajmy się z każdym dniem jeść coraz mniej, doprowadzając do ograniczenia raz w tygodniu. Możemy też zastosować terapię szokową. Czyli wyrzucić wszystkie słodkości z domu i przez miesiąc nie wciąż do ust nawet kostki czekolady. Na pewno zadziała, ale łatwo nie będzie.

Previous post Jak zachować sprawność?
Next post Zamień auto na rower!