Jak zachować sprawność?

Wiele starszych osób ma poważne problemy z poruszaniem się i ze swoją kondycją fizyczną. Bardzo często wynika to oczywiście z szeregu schorzeń i chorób, które im towarzyszą w późnym wieku. Niestety, równie częstą przyczyną jest po prostu brak ruchu i jakiegokolwiek sportu.
Starsze osoby większość swojego dnia spędzają niestety przed telewizorem, lub czytając książki. Ponadto, nie odżywiają się one właściwie i spożywają duże ilości cukru, który jest przecież składnikiem szkodliwym w każdym wieku.
Dlatego też bardzo istotne jest, aby osoby starsze organizowały sobie dzień w taki sposób, aby zawsze znaleźć czas na aktywność fizyczną. Nie muszą być to skomplikowane ćwiczenia i jakiś konkretny sport. W większości przypadków wystarczy zwykła gimnastyka lub codzienny spacer.
Wspaniałym pomysłem jest przygarnięcie przez starszą osobę małego pieska, który da jej wiele radości, a przy okazji zmotywuje i zmusi do codziennych spacerów. Warto także pomyśleć o zaktywizowaniu takich osób poprzez zachęcenie do opieki nad dziećmi lub innych czynności.

Previous post Rekreacja w parku wodnym
Next post Jak odzwyczaić się od słodyczy