Jak poprawić trawienie

Zgaga i wzdęcia to najczęstsze dolegliwości układu pokarmowego. Winę za nie ponosimy my sami: jemy nieregularnie, zbyt rzadko i tłusto. Zmiana nawyków żywieniowych na pewno usprawni pracę naszego układu pokarmowego.
W pierwszej kolejności zaczynamy jeść regularnie. Dzień zaczynamy od zjedzenia śniadania, po nim zjadamy jeszcze trzy, cztery posiłki. Kolejny posiłek po zjedzeniu śniadania powinniśmy zjeść za trzy godziny. Każdy następny także zjadamy po upływie trzech godzin.
Zmieniamy także zawartość swoich talerzy. Unikamy białego pieczywa, zwłaszcza świeżych i chrupiących bułeczek. Zamiast niego jedzmy pieczywo razowe i bułeczki grahamki. Zastąpmy także ziemniaki i makaron z białej mąki kaszą gryczaną lub jaglaną, makaronem razowym. Uregulujemy trawienie pijąc także kefir, maślankę lub naturalny jogurt.
Każdy posiłek powinien składać się także z zawierających błonnik owoców i warzyw. Koniecznie rezygnujemy z fast-foodów, potraw garmażeryjnych, konserw, pikantnych przypraw, tłuszczy zwierzęcych.

Previous post Żywienie nastolatka
Next post Okrycie głowy- dlaczego warto o nim pamiętać