Żywienie nastolatka

Organizm człowieka potrzebuje różnej dawki posiłków oraz ich kaloryczności na różnych etapach życia. Kiedy jesteśmy młodzi, nasze ciało rozwija się i kształtuje, dlatego też potrzebuje bardzo dużo energii. Najwięcej potrzebujemy jej w okresie dorastania, kiedy to w naszym organizmie zachodzą największe zmiany. Warto jest wziąć to pod uwagę, jeżeli w naszym domu mieszka nastolatek, którego żywimy.
Dieta osoby dorastającej powinna być przede wszystkim pełnowartościowa i dość obfita. Musi znaleźć się w niej bardzo dużo białka i wapnia, ale potrzebne są także w niej węglowodany i tłuszcze. Dzieci tracą wiele energii w szkole, a także poza nią, nie tylko tej fizycznej, ale również umysłowej.
Należy więc koniecznie zadbać o to, aby młoda osoba jadała regularne posiłki, a każdy z nich powinien mieć dużo wartości. Koniecznie należy przygotowywać nastolatkowi solidne porcje jedzenia do szkoły, ponieważ spędza ona tam długie godziny. Poza tym, nie zapominajmy nigdy o śniadaniu przed wyjściem z domu.

Previous post Złote zasady żywienia
Next post Jak poprawić trawienie