Jak przekonać dziecko do warzyw

Rodzice wychowując dziecko nie mają łatwego zadania, to od nich zależy, jak dziecko będzie jadło w przyszłości, czy postawi na warzywa, czy niezdrowe potrawy, czy będzie piło dużo wody, czy raczej napoje gazowane. Od najmłodszych lat rodzic kształtuje swoje dziecko i najgorsze, co może zrobić to pozostawienie tego szkole.
Na pewno jednym z trudniejszych zadań dla rodzica jest przekonanie dziecka do warzyw. Niektórzy nie mają takiego problemu, bo dziecko od małego lubi warzywa i owoce, ale niestety dla wielu rodziców to codzienność.
Szpinak to nie najlepsze warzywo. Wielu rodziców uważa, że jest zdrowy i maluch musi jeść szpinak. Trzeba jednak pamiętać, że do pewnego wieku dzieci odbierają smak szpinaku inaczej niż dorośli, bo zawiera substancję, która maluchy zniechęca. Nie starajmy się wciskać dziecku warzyw, jeśli tego nie chce. Zachęcajmy do jedzenia zaczynając od tych smaczniejszych, jak marchewka, czy pomidor. Specjaliści uważają, że dzieci niechętnie jedzą warzywa zielone, jak brukselka, brokuły, ogórek, a więc lepiej jest zacząć od innych warzyw.

Previous post Tworzenie nowych metod
Next post Najczęstsze błędy żywieniowe