Najczęstsze błędy żywieniowe

Często zastanawiamy się, jak to się stało, że nasza rodzina, a szczególnie dzieci stały się nagle grube. Niestety, wynika to przede wszystkim, z błędów, które popełniamy my, rodzice oraz opiekunowie najmłodszych. Dzieci zjadają bowiem to, co sami im podamy. Prowadzą one również tryb życia uzależniony od tego, ile poświęcimy im uwagi i w jaki sposób zagospodarujemy im czas wolny.
Przede wszystkim, często nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, że podajemy naszym dzieciom bardzo dużo cukru i soli. Znajduje się on bowiem w ogromnych ilościach w słodyczach, ale również w chrupkach, chipsach, jogurtach smakowych i serkach, a przede wszystkich w sokach owocowych, napojach gazowanych oraz w wodach smakowych.
Warto jest się nad tym zastanowić, ponieważ pożywienie takie nie daje dziecku żadnej energii i nie przynosi wartości dla jego zdrowia i funkcjonowania, a jedynie je tuczy.
Warto jest uczyć młodego człowieka od samego początku dobrych nawyków, takich jak picie niegazowanej wody mineralnej i jedzenie owoców oraz warzyw.

Previous post Jak przekonać dziecko do warzyw
Next post Jak obniżyć podniesiony poziom cukru