Jak uczyć dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych

Jak pokazują powszechne badania nasze dzieci są coraz bardziej otyłe. To typowa choroba cywilizacyjna społeczeństw bogatych. Otyłość jest jednak odpowiedzialna za wiele chorób, a poza tym może powodować kompleksy u naszego dziecka, warto więc z nią walczyć.
Najprostszym sposobem walki jest nauczenie dziecka zdrowych nawyków żywieniowych. Trzeba to robić już od najmłodszych lat. Dziecko, które zdrowo się odżywia w domu, na pewno i w późniejszym czasie będzie preferowało zdrowe produkty. One po prostu będą mu smakować. Jeśli jednak od najmłodszych lat będziemy faszerowali nasze pociechy słodyczami, chipsami i słodkimi sokami, raczej trudno sobie wyobrazić, że samo zacznie wybierać produkty zdrowe. Takie niezdrowe żywienie może też budować w dzieciach kompleksy, z którymi trudno będzie im walczyć.
Warto więc już od najmłodszych lat wprowadzać różnorodne, zdrowe produkty, które przyczyniają się do rozwoju organizmu i są bazą w dorosłym życiu. Łatwiej przecież utrzymać odpowiednią wagę niż o nią walczyć.

Previous post Po 60 też nie możesz odpuścić
Next post Co robić, aby mieć prawidłowe ciśnienia