Po 60 też nie możesz odpuścić

Gdy przekraczamy pewien etap w życiu, osiągamy pełnoletność, potem 40 rok życia, a w końcu 60 zawsze coś zmienia się w naszym życiu. Z wiekiem bardzo często zaczynamy odbierać siebie, jako osoby z ograniczeniami, które nie mogą robi pewnych rzeczy. Po 60 roku życia zaczynamy odczuwać bóle nóg, rak, więcej chorujemy i często rezygnujemy z aktywności fizycznej, a to duży błąd.
Osoby, które nie ćwiczą, z wiekiem maja większe problemy ze stawami, częściej boli je kręgosłup i chociaż wydaje się, ze ćwiczenia obciążają nasze ciało, w rzeczywistości są najlepszym sposobem na jego wspieranie.
Niektórzy wyznają zasadę, że z wiekiem dieta nie ma znaczenia i trzeba brać życie garściami. Dieta w tym okresie powinna być jednak bardziej zdrowa niż kiedykolwiek, bo nasze organy nie są już tak młode, jak kiedyś i mają większe problemy z trawieniem.
Wiek nie powinien być dla człowieka ograniczeniem, niestety bardzo często tak to odbieramy, przechodząc na emeryturę ludzie na całym świecie staja się bardziej aktywni, w Polsce działa to w drugą stronę.

Previous post Węglowodany jakie najlepsze
Next post Jak uczyć dzieci odpowiednich nawyków żywieniowych