Jak wychować dziecko, żeby nie jadło słodyczy

Całkowita eliminacja słodyczy z diety nie musi być wcale taka zdrowa, jak uważamy, ale ograniczanie się do minimum, czyli na przykład jedzenie jednego ciastka w tygodniu to naprawdę dobre rozwiązanie, ale jak do tego dojść? U osób dorosłych jest to bardzo trudne, bo detoks od cukru trwa miesiąc. Jeśli jednak przebrniemy przez taki trudny okres, jedno ciasto na tydzień będzie wystarczające.
Dziecko nie jest tak wytrzymałe, jak osoba dorosła, a wiec pracę należy zacząć już od najmłodszych lat. Takie uzależnienie organizmu od glukozy zaczyna się już, gdy dziecko jest małe i dostaje coś słodkiego. Jeśli w pierwszych latach życia dziecko nie pozna smaku słodyczy, w przyszłości nie będzie miało takiej potrzeby spożywania cukru.
Wiele osób stosuje też metodę słodkich sobót lub niedziel. Chodzi oto, aby dziecko w jeden dzień w tygodniu mogło zjeść tyle słodyczy ile tylko chce. Żadnych ograniczeń, ale tylko przez godzinę-dwie. Szybko wyrobi w sobie nawyk, że słodycze są raz w tygodniu, a do tego nie w dużych ilościach, bo od słodyczy szybko robi się nie dobrze.

Previous post Domowe napoje w diecie
Next post Wiśnie- wspomagają pracę serca