Komputer psuje nie tylko nasz wzrok

Przyjęło się, że komputer szkodzi głównie naszym oczom, zbyt długie przebywanie przed komputerem obciąża je, są zmęczone, wada wzroku pogorsza się i w efekcie musimy nałożyć okulary bądź soczewki, co jak wiadomo nie jest tak wygodnym rozwiązaniem.
Musimy też zauważyć, że w rzeczywistości praca przy komputerze wpływa na inne aspekty naszego życia i jak się okazuje komputer może być przyczyną wielu naszych problemów ze zdrowiem.
Przede wszystkim warto zacząć od kręgosłupa. Siedzący tryb życia, ciągłe godziny spędzone przed komputerem i brak ruchu to krok do problemów z kręgosłup. Walka z takimi dolegliwościami jest długa, kręta i w wielu przypadkach niekończąca się.
Otyłość to częste następstwo pracy przed komputerem. Nie ruszamy się, ciągle pracujemy w pozycji siedzącej i w efekcie mamy problemy z wagą.
Jak się okazuje niepłodność też może być następstwem zbyt częstej pracy z komputerem. Chodzi tutaj głównie o mężczyzn i umieszczanie komputera na jądrach, które są w efekcie zbytnio przegrzewane.

Previous post Jak zwalczyć palenie?
Next post Zioła oraz przyprawy