Korzystajmy z lata

Okres wiosenno – letni to najlepszy czas na to, żeby pomyśleć o zrzuceniu kilku zbędnych kilogramów. Przede wszystkim dlatego, że jest to okres ciepła w Polsce i jesteśmy wtedy mniej głodni, a bardziej aktywni. Poza tym, czas ten obfituje w najlepsze i najświeższe produkty żywieniowe, które są także najtańsze właśnie wtedy.
Latem można bowiem zakupić wszystkie polskie warzywa i owoce, najlepiej od rolnika, który sam wyhodował je na polu. Są wtedy najsmaczniejsze, najbardziej wartościowe i jednocześnie najtańsze, ponieważ pomijamy wszystkich pośredników. Poza tym, jest to doskonały okres, aby je przetworzyć i zachować ich świeżość na dłużej, na okres zimowy.
Letnia pogoda sprzyja również aktywności fizycznej. Wszyscy mamy wtedy ochotę wyjść z domu i spędzić nieco czasu na świeżym powietrzu. Niech będzie to więc czas aktywny. Warto jest pojechać nad jezioro i popływać, pojeździć na rowerze, czy rolkach, lub po prostu spacerować. Najlepiej jest zachęcić do tego całą rodzinę i wspólnie zwiększyć swoją dozę ruchu fizycznego.

Previous post Woda czy izotonik?
Next post Unikaj używek i alkoholu.