Kuracja oczyszczająca organizm

Oczyszczanie organizmu z toksyn powinno się zacząć od jedzenia przynajmniej przez 2 dni wyłącznie owoców i warzyw. W ciągu tych dwóch dni powinno się zjeść łącznie po 600 g owoców i warzyw. Zalecane są głównie owoce i warzywa, które zawierają duże ilości beta-karotenu i witaminy C, czyli czerwone buraki, żółta i czerwona papryka, brokuły, jabłka, winogrona, owoce cytrusowe, suszone śliwki, morele.
W diecie oczyszczającej nie może zabraknąć także fermentowanych napojów mlecznych. Zawarte w nich bakterie kwasu mlekowego zapobiegną wystąpieniu wzdęć i zaprać, odbudują naturalną florę bakteryjną jelit. W czasie kuracji oczyszczającej każdego dnia wypijamy 2 szklanki jogurtu naturalnego, maślanki lub kefiru. W czasie detoksu jemy wyłącznie produkty zbożowe z pełnego przemiału, gdyż tylko w nich znajduje się duża ilość błonnika.
Im więcej błonnika dostarczymy w czasie detoksu, tym organizm szybciej pozbędzie się toksyn. Dietę łączymy z piciem ziołowych herbat przygotowanych z ziół o działaniu oczyszczającym.

Previous post Relaksuj się nie tylko przed telewizorem
Next post Korzystnie wpływają na kondycję skóry