Motywacją nie muszą być zdjęcia

Sam fakt, ze chcemy schudnąć, rozpocząć regularną aktywność fizyczna nie sprawi, że znajdziemy w sobie tyle motywacji, żeby faktycznie zmienić codzienne przyzwyczajenia. Tak naprawdę nie dotyczy to tylko osób leniwych, ale zdecydowanej większości, która nie uprawia aktywnie sportu.
Kobiety potwierdzają, że najczęściej starają się motywować zdjęciami pięknie wyrzeźbionych ciał modelek. Tak piękne ciało ma zachęcić do wykonywania ćwiczeń, ale okazuje się, ze taki typ motywacji nie jest wystarczająco skuteczny, bo szybko dochodzimy do wniosku, że takie ciało to efekt pracy dobrego grafika. Pojawia się, więc pytanie, czym się motywować, skoro zdjęcia zawodzą?
Dla jednych dobrą motywacją są ważne wydarzenia w życiu, jak ślub własny lub kogoś bliskiego, spotkania po latach, wyjazd na wakacje, czy po prostu choroba, która zmusza do zrzucenia kilogramów. Inni potwierdzają, że doskonale działa zakupiony już karnet na siłownię. Jeśli biegasz, jeździsz na rowerze, czy uprawiasz fitness w domu zawsze znajdziesz wytłumaczenie, ale jeśli już zapłaciłeś za zajęcia, a na nie nie pójdziesz, odbierasz to zupełnie inaczej.

Previous post Otyłość – nie tylko estetyczny mankament
Next post Soki dostępne w sklepach