niadanie powinno składać się także z porcji warzyw i owoców.

Jak mądrze się odchudzać
Przybieranie na wadze jest często efektem złego metabolizmu. Metabolizm można wyregulować pamiętając o tym, że jemy pięć posiłków dziennie. Dzięki temu organizm nie będzie gromadził zapasów energii w postaci tkanki tłuszczowej. W trakcie kuracji odchudzającej nie rezygnujmy ze zjedzenia śniadania.
Śniadanie powinno składać się z węglowodanów złożonych. Dodatkowo wybieramy węglowodany, które mają niski indeks glikemiczny. W czasie kuracji odchudzającej stosujemy dietę składającą się z węglowodanów, tłuszczy i z białek. Źródłem tłuszczy powinny być ryby morskie, olej lniany, orzechy, oliwa. Białka powinny nam dostarczać chude produkty pochodzenia zwierzęcego: chudy biały ser, chude mięsa i ryby. Przez cały dzień systematycznie pijemy średniozmineralizowaną niegazowaną wodę mineralną. Picie wody nie tylko oczyszcza organizm z toksyn, ale także przyspiesza metabolizm.
Rezygnujmy z dodawania do potraw soli i cukru, zastępując je zdrowymi zamiennikami. Cukier możemy zastąpić ksylitolem, czyli cukrem brzozowym.

Previous post Oczyszczanie organizmu
Next post Nie tak bardzo poważnie