Oczyszczanie organizmu

Wszyscy lekarze i dietetycy zalecają, aby przed rozpoczęciem odchudzania, dokładnie oczyścić cały swój organizm z toksyn i złogów, a także szkodliwych produktów przemiany materii. Może się to wydawać dziwne, ale w szczególności w naszych jelitach znajduje się mnóstwo szkodliwych substancji, które wchłaniają się do krwi. Uniemożliwiają one prawidłowe odchudzenie ciała i dlatego też warto jest się ich pozbyć.
Takie oczyszczanie organizmu należy oczywiście przeprowadzać w sposób regularny, ponieważ jednorazowo nie przyniesie to większych efektów. Najlepiej jest kurację detoksykacyjną przeprowadzić dwa razy do roku. Wiele osób zaleca, aby była ona połączona z głodówką, jednakże jest to skrajność i nie trzeba się decydować na takie drastyczne kroki.
Istnieje wiele domowych sposobów na oczyszczanie organizmu z toksyn i produktów przemiany materii. Niektóre z nich polegają na codziennym wypijaniu soku z kilku cytryn, inne na piciu wody z ogórków kiszonych. Jeszcze inne zalecają wykonanie domowej lewatywy, która ma oczyścić jelita z wszystkich resztek jedzenia i skamieniałych kawałków stolca.

Previous post Zioła oraz przyprawy
Next post niadanie powinno składać się także z porcji warzyw i owoców.