Nie zapominaj o zębach

Prawidłowa higiena jamy ustnej powinna być dla nas podstawą, ale nie każdy z nas przywiązuje do tego ogromną uwagę. Chociaż w reklamach ciągle wspomina się o szkliwie, próchnicy, kamieniu nazębnym, czy chociażby wybielaniu zębów, wciąż nie uważamy tego za nasz priorytet.
Mówiąc o zębach nie możemy zapominać, że nie chodzi tutaj tylko o biały uśmiech, ale również o to, że wszelkie ubytki, czy choroby dziąseł mogą skończyć się nie tylko utratą zęba, ale również zakażeniem całego organizmu.
Aby zachować zdrowe zęby ważne są regularne wizyty u dentysty, chociaż są też osoby, które w ogóle nie mają problemu z ubytkami. Niestety dotyczy to tylko odsetka całej populacji. Oprócz wizyt u dentysty i codziennego szczotkowania poleca się również metody tradycyjne, które były stosowane przez ludzi w poprzednich stuleciach. Takim naturalnym specyfikiem jest olej kokosowy, dzięki którym można otrzymać bielszy uśmiech, a co najważniejsze również oczyścić organizm z toksyn i zapewnić sobie zdrowe dziąsła przez wiele lat.

Previous post Radzenie sobie z nadwagą
Next post Bez nudy na talerzu