O oczyszczaniu organizmu z toksyn

Leki, tłusta dieta, brak ruchu – to główni winowajcy zalegających w organizmie toksyn. Aby ich się pozbyć, nie trzeba stosować głodówek, ale mądry sposób odżywiania się. Większość nagromadzonych w organizmie toksyn trafia do niego wraz z pożywieniem – jemy zbyt dużo żywności z konserwantami i sztucznymi barwnikami, zbyt dużo smażonych i wędzonych potraw, stosujemy zbyt dużo soli i cukru, nadużywamy alkoholu.
Chcąc oczyścić swój organizm, musimy przede wszystkim zrezygnować z tego typu żywności. Należy także jeść znacznie mniejsze ilości owoców cytrusowych i warzyw, które nie pochodzą z naszego kraju. Ich miejsce powinny znaleźć rodzime warzywa i owoce. Wszystkie oczywiście dokładnie myjemy, a większość, także owoce, obieramy. W ten sposób pozbędziemy się nagromadzonych na ich powierzchni nawozów sztucznych i konserwantów.
W diecie powinny znaleźć się nie tylko owoce świeże, ale także mrożone i suszone. Warzywa i owoce są źródłem błonnika, który odgrywa bardzo ważną rolę w usuwaniu toksyn z organizmu.

Previous post Produkty które warto jeść
Next post Czy tłuszcze są nam potrzebne