Oczyszczanie organizmu dieta

Oczyszczająca organizm dieta kaszowa
W krajach azjatyckich stosowana jest dieta ryżowa, u nas stworzona została dieta oczyszczająca organizm, której podstawą jest kasza gryczana. Dieta gryczana trwa maksymalnie dwa tygodnie, najbezpieczniej jednak jest ją stosować przez 10 dni. W czasie jej stosowania dozwolone jest jedynie jedzenie ugotowanej kaszy gryczanej. Kaszę gotuje się bez dodatku soli, a ilość kaszy, którą możemy zjeść w ciągu dnia zależy tylko od nas samych. Nie ma w tym względzie żadnych ograniczeń.
Kurację oczyszczającą wspieramy, pijąc herbatkę z kłączy kukurydzy, która usprawnia pracę nerek. Zaleca się także picie naparu z natki pietruszki i niskozmineralizowanej wody mineralnej lub zwykłej przegotowanej wody. Dodatkowo można pić jogurt, maksymalnie cztery szklanki dziennie.
Dzięki obecności w kaszy gryczanej dużej ilości błonnika jelita oczyszczają się, a układ pokarmowy pracuje lepiej. Dodatkowo kuracja ta pomaga obniżyć zbyt wysoki cholesterol, pozbyć się zaparć i wzdęć. Po raz kolejny dietę możemy zastosować po miesiącu przerwy.

Previous post Woda- dlaczego warto ją pić
Next post Nowoczesny taniec zumba