Oczyszczanie wątroby sposoby

Oczyszczający wątrobę ostropest plamisty
Wśród roślin leczniczych bardzo ważną rośliną jest ostropest plamisty. Jest to jedna z najbardziej skutecznych roślin leczniczych wspierających funkcje wątroby. Można go stosować jako ziele wspomagające nie tylko funkcjonowanie wątroby, ale także jako środek zapobiegający rozwojowi miażdżycy, gdyż zawiera składniki, które obniżają poziom cholesterolu. Regularne picie naparu ostropestu plamistego pobudza do pracy gruczoły trawienne, które produkują zwiększoną ilość soków trawiennych. Tym samym proces trawienia przebiega szybciej, łatwiej więc utrzymać prawidłową wagę lub schudnąć.
Ostropest plamisty jest silnym antyoksydantem. Chroni organizm przed rozwojem komórek rakowych. Mogą po nie go sięgać także diabetycy, gdyż łagodzi stany zapalne wywołane przez cukrzycę. Skutki picia naparu z czystka odczuwa się już po miesiącu kuracji.
Jego sprzedażą zajmują się dobre sklepy zielarskie i apteki. Nie kupujmy go na bazarach. Możemy też wyhodować go we własnym ogródku. Warto to zrobić, gdyż można wykorzystywać także świeże liście.

Previous post Żywienie dzieci
Next post Dynia dlaczego warto ?