Pijmy soki

Niezwykle zdrowe dla naszego organizmu jest picie świeżych soków, w szczególności tych warzywnych. Absolutnie nie nadają się do tego soki ze sklepu, w których znajduje się niewiele owoców i warzyw, a obfitują one raczej w cukier i sztuczne konserwanty oraz ulepszacze smaku. Takie soki nie maja nic wspólnego ze zdrowym trybem życia i powinniśmy ich bezwzględnie unikać.
Warto jest zainwestować w dobrą wyciskarkę do soków. Sokowirówki tak naprawdę nie nadają się do tego celu. Soki warzywne są bardzo smaczne i zdrowe. Mają one niewiele kalorii, a dostarczają organizmowi mnóstwa witamin i wartości odżywczych.
Warto jest poeksperymentować nad smakami, ponieważ sami możemy być zaskoczeni. Warzywa oczywiście można śmiało łączyć ze świeżymi, kwaśnymi owocami, takimi jak jabłko, czy cytryna lub pomarańcza. Wspaniale podkręcają one smak.
Najbardziej wartościowe warzywa na soki to oczywiście buraki, szpinak, pomidory, marchew i inne korzeniowe, ale także ogórki, brokuły, czy cukinia. Sok można zrobić ze wszystkich warzyw.

Previous post Rzucanie wszelkich nałogów
Next post Zachęcanie dzieci i młodzieży