Po co nam regularne badania?

Nie lubimy wizyt u lekarza, kojarzą się nam z czekaniem, pewnymi problemami, frustracją. W efekcie zachorowalność na raka i inne różne choroby drastycznie rośnie. Pomimo wielu akcji zachęcających do badań, kobiety i mężczyźni lekceważą zalecenia, a co za tym idzie, liczba osób chorujących na raka szyjki macicy, piersi, czy prostaty wcale nie maleje.
Regularne badania pozwoliłyby nam na uniknięcie poważnych problemów ze zdrowiem. Wbrew pozorom już wczesne stadia chorobowe można wykryć na podstawie niezbyt skomplikowanych badań, których niestety unikamy.
Niestety tylko niewielka liczba osób regularnie chodzi na badania, zdecydowana większość wykonuje je tylko wtedy, gdy jest taka konieczność podyktowana wymaganiami pracodawcy, czy na przykład szkoły. To niestety przekłada się na procent zachorowalność. Gdyby pewne choroby były wykrywane wcześniej, nie byłoby takiego odsetka umieralność. Najczęstszym przykładem są tutaj choroby kobieca. Nie ma znaczeni fakt, że kobiety po 50 roku życia mają możliwość zrobienia darmowej mammografii, nie wykonują jej. W efekcie to właśnie rak piersi zbiera największe żniwo.

Previous post Menu w niedoczynności i nadczynności tarczycy
Next post Dobra kondycja fizyczna